poniedziałek, 30 marca 2015

CRACOW FASHION WEEK – VI EDYCJA


Dzisiaj zapraszam na vlog z Krakowa, 
moim zdaniem najbardziej klimatycznego i pięknego miasta w Polsce :) 
Ostatni weekend spędziłam właśnie tam, będąc na Fashion Week Cracow. 

~

"CRACOW FASHION WEEK to największe wydarzenie związane z modą w Krakowie i Małopolsce. 
Pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Głównym organizatorem jest istniejąca od 20 lat Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.
CRACOW FASHION WEEK to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, podczas którego prezentowanych jest około 50 kolekcji z Polski i zagranicy, w którym uczestniczy ponad 15 000 osób, a jego zasięg medialny to blisko 25 000 000 osób.  Na to wydarzenie składają się liczne imprezy kulturalne (w tym wernisaże, wystawy, pokazy, prezentacje, wykłady, seminaria, warsztaty i wiele innych) i konkursy modowe, fotograficzne, projektowe.Celami wydarzenia są przede wszystkim: ukazanie mody w kontekście kultury i sztuki, promocja młodych projektantów i fotografów mody, promocja Krakowa jako miasta związanego z modą i sztuką, stworzenie platformy do nawiązania kontaktów i współpracy ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

~

Całe wydarzenie zrobiło na mnie duże wrażenie, piękne wystawy i ciekawe wykłady między innymi z projektantką Joanną Hawrot, Fashion PR Girl Olką Kaźmierczak, Carol Morgan z Central St. Martins oraz polskim projektantem Łukaszem Jemiołem. 

Niestety nie byłam w stanie nagrać wszystkiego, co działo się podczas mojego pobytu w Krakowie, jednak mam nadzieję, że chociaż trochę odda to klimat tego miejsca oraz wydarzenia :)


3 komentarze :

 1. Fajnie,że mogłaś uczestniczyć w takim wydarzeniu. Wszystko wygląda świetnie! Może spotkamy się na którejś edycji!
  Buziaki, Karolina i Sandra

  http://thesisterzone.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam zamiar się wybrać, ale nie udało mi się :( Najbardziej żałuję wystawy z butami...

  http://majlena-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może następnym razem się uda, bo naprawdę warto ;)

   Usuń